Podnikatelský plán pro banku

Připravujete projekt, na který bude třeba získat uvěr banky nebo jiné úvěrové společnosti? S velkou pravděpodobností budete potřebovat bance předložit vypracovaný podnikatelský plán. Je tomu tak proto, aby banka lépe pochopila váš byznys a mohla zhodnotit, zdali vám úvěr poskytne či nikoli.

Řada podnikatelů má nadšení a vizi úspěchu, avšak banku zajímají čísla a přesné informace, záruky. Pokud nepředložíte podnikatelský plán sami, očekávejte, že k tomu budete dříve nebo později vyzváni.

Pečlivý byznys plán zvyšuje šanci získat úvěr

Rozhodně ne každý úvěr banky schválí. Pečlivě připravený kvalitní podnikatelský plán odliší váš projekt od mnoha dalších. Pracovníci bank si vybírají a mnoho žádostí skončí zamítnutím. Proto je důležitý nejen obsah a struktura plánu, nýbrž i první dojem, který v bance utvoříte.

Jakmile jednou přijdete do banky nepřipraveni, bez zpracovaného podnikatelského plánu a nebudete schopni odpovídat na otázky, špatný první dojem později stěží překonáte.

V čem se odlišuje podnikatelský plán pro banku

Podnikatelský plán pro banku stojí na stejných principech jako každý podnikatelský plán. Některé pasáže jsou ale upravené či doplněné tak, aby plán splnil požadavky banky. Podnikatelský plán pro banku je zpracováván za účelem žádosti o úvěr, žádosti o ručení za úvěr a podobně. Proto klade banka velký důraz na precizní zpracování výpočtu očekávané návratnosti a doložení schopnosti splácet na základě věrohodných podkladů. Banku naopak podstatně méně zajímají informace z marketingu, obchodní strategie apod. Nicméně například finanční plán a plán cash flow musí být zpracován precizně.

Nevíte si rady se zpracováním podnikatelského plánu pro banku? Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme. A pokud máte byznys plán připravený, můžete ho s námi konzultovat.

Podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele bez zajištění

Novinkou roku 2016 je možnost získat bankovní úvěr ve výši max. 1 mil. Kč se splatností do 5 let a úrokovou sazbou do 10 % p.a. Novým a začínajícím podnikatelům se tak otevírá možnost získat peníze pro podnikatelský záměr. Schválení úvěru probíhá na základě předloženého podnikatelského plánu. Příkladem je úvěr Start od Komerční Banky. Máte zájem získat tento úvěr? Díky kvalitnímu podnikatelskému plánu od nás zvýšíte šanci na schválení. Kontaktujte nás pro nezávaznou poptávku.

Podnikatelský plán pro leasingovou společnost

Obdobně i v případě žádosti o finanční leasing můžete být vyzváni k předložení podnikatelského plánu. Podnikatelský plán pro leasingovou společnost je obdobný, jako podnikatelský plán pro banku. Dle ekonomické podstaty jsou leasing a úvěr to samé – půjčka peněz na podnikání, jen obalené jinou právní formou a marketingem. Opět bude nutné prokázat schopnost splácet a udržitelnost projektu.

V obou případech platí, že čím více specifický majetek má být leasingem financován nebo bance poskytnut jako zástava, tím náročnější bude banku nebo leasingovou společnost přesvědčit a získat kýžené prostředky.

Pomůžeme vám i s přípravou jednání v bance

Nemáte zkušenosti s jednáním v bance? Chcete se lépe připravit na nepříjemné otázky? Rádi vám nabídneme konzultaci a asistenci při přípravě vyjednávání.

Vězte, že podnikatelský plán rozhodně není lehké připravit, ale stojí to za to!