footer

Podnikatelský záměr pro úřad práce - dotace na zaměstnance

Dotace na zaměstnance z úřadu práce vám umožní přijmout na pracovní pozici uchazeče o zaměstnání z evidence úřadu práce a získat příspěvek na jeho mzdu. Jednou z podmínek pro získání dotace je ovšem předložení podnikatelského záměru, což bývá pro firmy častým kamenem úrazu. Není  ovšem nutné nic předem vzdávat - tým ProfiPodnikatelskýPlán.cz pro vás záměr zpracuje rychle, za rozumnou cenu a navíc s velkou šancí na schválení žádosti.

 

Podnikatelský záměr služeb pro seniory pro získání příspěvku na mzdu od úřadu práce

Velice děkuji za vypracování podnikatelského záměru. Jsem spokojena, je vidět že svou práci skvěle ovládáte. Vše je v pořádku. V případě, že se setkám s někým, kdo by potřeboval podobnou pomoc, určitě podám jen ty nejlepší reference a doporučení, že se na Vás mohou s důvěrou obrátit. Ještě jednou mnohokrát děkuji a přeji Vám spoustu úspěchu.

Blanka Hanáková
Majitelka, Agentura Srdce

 

 

Co je dotace na zaměstnance od úřadu práce?

Jedná se o příspěvek na vyhrazení společensky účelného pracovního místa pro uchazeče o zaměstnání, tedy o příspěvek na jeho mzdu. Cílem je pomoci uplatnění uchazečů o zaměstnání, kteří jsou v evidenci úřadu práce vedeni déle než 5 měsíců, formou příspěvku na jejich mzdu vybraným firmám, které o dotaci požádají. Mezi další typy dotací na zaměstnance patří dotace na zaměstnání osoby zdravotně postižené nebo příspěvek na zapracování nového zaměstnance.

 

 

Jak vysokou dotaci na zaměstnance můžete získat?

Celková dotace na zaměstnance může činit maximálně 4násobek (případně 6násobek) průměrné mzdy za 1. – 3. čtvrtletí minulého roku (tj. maximálně 104 288 Kč, případně 156 432 Kč) a vyplácí se maximálně po dobu 1 roku. V případě dotace na zaměstnání osoby se zdravotním postižením jde až o 250 000 Kč.

 

 

Co potřebujete k získání příspěvku na zaměstnance z úřadu práce?

  • Žádost podanou na kontaktní pracoviště vaší krajské pobočky úřadu práce.

  • Podnikatelský záměr zpracovaný podle požadavků úřadu.

  • Ekonomickou rozvahu na období od zahájení podnikání do konce příslušného kalendářního roku a na období následujícího roku.

  • Seznam předpokládaných kalkulovaných nákladů na zřízení pracovního místa.

  • Potvrzení, že žadatel nemá v evidenci daní daňové nedoplatky a nemá nedoplatek na zdravotním a sociálním pojistném.

 

 

I když se celý proces žádosti o dotaci zdá zdlouhavý, s ProfiPodnikatelskýPlán.cz na úřední šiml vyzrajete. Provedeme vás celým procesem a připravíme takový podnikatelský záměr, se kterým bude mít vyšší šanci na získání příspěvku.

CHCI PODNIKATELSKÝ ZÁMĚR PRO ÚŘAD PRÁCE

Začínáte podnikat? Pomůžeme vám získat dotaci

Máme zkušenosti se záměry pro začínající podnikatele a pomůžeme vám získat příspěvek na zahájení podnikání.