footer

Wickon Hightech: Podnikatelský plán pro investora za účelem financování rozšíření výroby

Quality Inspection at its Fastest

Wickon Hightech s.r.o. je česko-německá high-tech firma, která se specializuje na optické inspekční systémy. Společnost má za sebou více než 12 let působení na trhu a za tuto dobu se propracovala mezi nejlepší firmy svého oboru. Jejich inspekční systémy umí kontrolovat nepřeberné množství výrobků vyráběnými různými výrobními postupy a technologiemi, a to i s možností plné integrace kontrolního systému do výrobní linky zákazníka. Společnost vlastní patenty na některé unikátní technologie, které vyvinula. Wickon spolupracuje s těmi nejznámějšími společnostmi na trhu, jako jsou Bosch, Würth Elektronik, Continental aj.

image of class

Společnost Wickon Hightech pro své zákazníky dodává řešení na míru konkrétnímu výrobnímu procesu, projekty jsou proto dlouhodobé a kapitálově náročné. Díky výborným referencím zákazníků a neustálému vývoji svých produktů se firma Wickon Hightech dostala do fáze, kdy měla více objednávek, než byly její produkční a vývojové kapacity. V kontextu expanze na zahraniční trhy, stejně tak jako z důvodu financování plánovaných zakázek (tj. pracovního kapitálu), bylo zvažováno vyhledání investora nebo strategického partnera. Z toho důvodu se majitel firmy rozhodl nechat si od nás zpracovat podnikatelský plán pro investora, který by zafinancoval růst společnosti. Vzhledem k celkové výši investice, která se pohybovala v desítkách milionů korun, bylo zapotřebí připravit opravdu precizní podnikatelský plán, který vzbudí o oslovených investorů skvělý dojem a srozumitelně vysvětlí tento technologicky náročný obor.

Podnikatelský plán jsme zpracovali nejprve v češtině, ale poté jsme jej hravě přepracovali také do anglické verze, aby bylo možné hledat investora kdekoliv na světě. Služby na profesionální úrovni potvrzují také slova pravé ruky ředitele společnosti, paní Andrey Wieser.

header image

Podnikatelský plán byl zpracován pečlivě jak v angličtině, tak češtině, a i průběh spolupráce byl pořádku. K podnikatelskému plánu neměly žádné výtky oslovené banky ani potenciální zahraniční investor. Velkou výhodu spatřuji v tom, že jsme si v průběhu projektu uvědomili řadu faktorů, které mají vliv na úspěch naší firmy. Podnikatelský plán nás také inspiroval ke zlepšení našeho manažerského reportingu.

Andrea Wieser
asistentka ředitele & majitele

Porozumění složitému high-tech businessu, včetně všech jeho součástí, a stejně tak vyžádání všech relevantních dat a informací znamenalo základní podmínky pro sestavení kvalitního a komplexního podnikatelského plánu pro investory. Díky našim zkušenostem jsme schopni dívat se na záměry očima podnikatelů, zákazníků i investorů.

component image

Mám zájem o podobný projekt

component image

Chci zpracovat podnikatelský plán

loading image loader image
item header image

Případová studie:
Mytí aut Hejna - Dotace pro zahájení podnikání od ÚP

Začínajícímu podnikateli v oblasti autokosmetiky jsme pomohli udělat první krok ke splnění snu o vlastním podnikání v oboru čištění interiérů a péče o exteriér vozidel. Dodání plánu trvalo pouhých 11 dní.

Číst více
item header image

Případová studie:
ALT-housing s.r.o - Podnikatelský plán stavební firmy pro získání bankovního úvěru

Vypracovali jsme podnikatelský plán začínající stavební firmy za účelem získání úvěru od Komerční banky. Úvěrová žádost byla úspěšná.

ALT-housing s.r.o.
Číst více
item header image
image of a man

Případová studie:
Zago - Podnikatelský plán pro strategického zahraničního partnera

Vypracovali jsme podnikatelský plán, který napomohl spolupráci klienta s distributorem.

Číst více
Máte rozjetý business, ale chybí vám finance pro další růst?

Využijte našich služeb při hledání investora nebo konzultací pro návrh optimálního způsobu financování vaší firmy či projektu.